Avagy válasz Marc Dillard úrnak
Marc Dillard úr, az Egyesült Államok magyarországi nagykövetségének ügyvivője interjút adott a HVG-nek. (24. szám. 2022. június 16.) Az amerikai diplomaták nem véletlenül adnak interjút. A magyar közvéleményt, sőt a politikai és szellemi elitet igyekeznek befolyásolni.
A liberális HVG pedig nem véletlenül közöl interjút az amerikaival. Ők nem csak befolyásolni, hanem manipulálni, becsapni akarják az embereket.
Mi sem mehetünk el szó nélkül az interjú mellett, különösen, ha egyes kijelentések, enyhén szólva, sántítanak.
Mi lenne, ha Mexikóban lennének orosz rakéták?
„Drámai változást hozott Oroszország brutális és kiprovokálatlan inváziója Ukrajna ellen” – állítja Dillard úr az interjúban.
Bizonyára elfeledkezik arról, hogy 1990 óta a NATO éppen ezer kilométerrel került közelebb Oroszországhoz. Ez azt jelenti, hogy egy Lengyelországból vagy Bulgáriából kilőtt rakéta gyorsabban elérné Oroszországot, mint egy orosz rakéta az USA-t, amit orosz területről lőnek ki. Az oroszoknak nincsenek bázisaik Kubában, Venezuelában vagy Mexikóban.
Arról is elfeledkezik, hogy az elmúlt években a NATO és az USA katonák tízezreit telepítette Kelet-Európába. Légihidakat építettek ki, kialakították az együttműködést a térség országaival. Új védelmi szerződéseket kötöttek, amelyek szabad mozgást engednek az amerikai csapatoknak. Ki ellen? Oroszország ellen!
Arról se beszél a diplomata, hogy barátaik, az ukrán kormány erői halomra lőtték évek óta az orosz embereket a Donbasz vidékén, az amerikai titkos laboratóriumokról nem is beszélve.
Minderről elfeledkezik Dillard úr. Illetve, dehogyis feledkezik el. Ő profi diplomata. Tudja, hogy mi az igazság, de gondolja, hogy bevesszük, csak azért, mert ő amerikai. Nem, Dillard úr, ennek vége, mint ahogyan az ön országa sem ura már a világnak.
Amerika a fasiszták mellett
„Ukrajna ugyanúgy a szabadságáért és a demokráciáért harcol, mint 1956-ban Magyarország” – jelentette ki a diplomata. A cél világos. Összemosni egymástól eltérő történelmi eseményeket és megnyerni a magyar társadalom támogatását.
1956-ban Magyarországon szocializmus volt. Ennek megdöntésére indult szervezett kísérlet. A hazai és külföldi szervező célja az volt, hogy a magyar társadalmat eltérítsék az 1948 óta követett és a magyar emberek többsége által támogatott szocialista útról és Magyarországot kivigyék a Varsói Szerződésből, meggyengítsék a szocialista országokat.
A szocialista rendszer megdöntésére irányuló kísérlet eleve szovjetellenes volt, hiszen Magyarország és a Szovjetunió szövetségesek voltak. Az ellenforradalom ezért kezdettől fogva nemzeti jelszavakat hangoztatott.
1956-ban az USA támogatta a szocializmusellenes erőket, akcióra ösztönözte őket, de tartva a Szovjetunió reagálásától, nem küldött amerikai katonákat Magyarországra.
Ukrajnában kapitalizmus van, az országot egy szélsőséges nacionalista, fasiszta csoport irányítja. Az ukrán vezetés betiltotta a kommunista pártot, majd minden más ellenzéki pártot és szervezetet, beleértve a parlamentieket is. Elnyom minden erőt, amely ellene lép fel, és nacionalista politikájával ellehetetleníti a nemzeti kisebbségek életét.
A nyugat, elsősorban az USA, Ukrajnát használja fel arra, hogy térdre kényszerítse Oroszországot, maga alá rendelje az európai országokat. Ez az USA háborúja Oroszország ellen, a Kínai Népköztársaság ellen, a világhatalom megszerzéséért.
Amerika most olyanok mellé állt, akik ellen a második világháborúban harcolt. A fasiszták mellé! Ügyvivő úr, Ön szerint a történelem semmire sem tanít, avagy nincs határa az aljasságnak?
Mit javasolt Moszkva valójában?
„Moszkva követelései között szerepelt, hogy a NATO helyzetét állítsák vissza az 1997-es állapotra, ami azt jelentené, hogy Magyarország nem tag, és így nem vonatkozik rá az ötös cikkely védelme” – nyilatkozta az amerikai ügyvivő.
Nyilván arra számít, hogy a magyar elit összecsinálja magát és rohanni fog támogatni az USA-t. Nem hisszük, hogy 1999 óta a magyar elit gondolkodó része ne jött volna rá arra, hogy az egész átverés. Az USA sohasem fog másokat megvédeni, csak ha magát is veszélyben érzi. Az 5. cikkelyt egyébként sem külső támadók ellen találták ki. Az egész NATO arra irányul, hogy a népharag, a kapitalizmus ellen fellépő erők ne söpörjék el a pénz uralmát. A NATO eddig megvédte a milliárdosok hatalmát. De a gazdasági válság, a covid miatt tele az emberek hócipője. És most még a háború is. Lehet, hogy a NATO urai az 5. cikkellyel holnap kitörülhetik a feneküket. A népharag ellen nem fog segíteni.
De nézzük, mi az igazság Dillard úr állításában! Az égvilágon semmi! Az egész blöff, hazugság. Mi a valóság?
Oroszország 2021. december 17-én nyilvánosságra hozta azt a megállapodás tervezetet, amelyet az USA-nak és a NATO-nak javasolt.
Az orosz fél javasolta: a felek ne tegyenek olyan lépéseket, amelyek a másik fél biztonságát veszélyeztetik. A felek ne használják más országok területét Oroszország vagy az Egyesült Államok elleni támadásra.
Az USA mondjon le arról, hogy a NATO-t keleti irányban tovább bővíti. Ez legalább két országot érint, Ukrajnát és Grúziát, amelyek be akarnak lépni a NATO-ba. Az USA vállalja, hogy nem létesít katonai támaszpontokat a volt Szovjetunió olyan utódállamaiban, amelyek nem tagjai a NATO-nak, és nem használja ezen országok katonai létesítményeit.
Oroszország és az Egyesült Államok kölcsönösen mondjon le fegyveres erők és fegyverzetek telepítéséről olyan területeken, ahol ilyen tevékenység a másik fél biztonságát veszélyeztetheti. Javasolta továbbá, hogy a két ország nukleáris erői, nehézbombázói a nemzeti területükön kívül ne repüljenek olyan országok légterében, ahonnan egymás biztonságát veszélyeztetnék.
Oroszország kezdeményezte azt is, hogy a nemzeti területen kívül ne telepítsenek közép- és kishatótávolságú rakétákat. Moszkva azt is javasolta, hogy a felek zárják le nukleáris erők telepítését más országok területére.
Oroszország soha, sehol nem javasolt olyat, ami Magyarország NATO-tagságára vonatkozik. Putyin is, Lavrov is számtalanszor kijelentette, hogy jó viszonyra törekednek a NATO-tag Magyarországgal. Az elmúlt években az Orbán-kormánynak sikerült is ezt a pragmatikus együttműködést kiépíteni. Ne engedjük, hogy Dillard úr, az Egyesült Államok most elrontsa! Nekünk fontosabb a béke, a saját életünk, mint Amerika.