A magyar kormány nap, mint nap arról beszél, hogy Magyarországnak nem szabad háborúba sodródnia. Ők is ismerik a történelmi tapasztalatot: ha valamelyik nagyhatalom oldalán beszállunk egy Oroszország elleni háborúba, annak mi isszuk meg a levét.
A sajtóban azonban számos olyan hír jelenik meg, amely arra utal, hogy Magyarország mégis csak részese lehet egy háborúnak. Az eseményeket igyekeznek normális jelenségként, a NATO-együttműködés mindennapos rutinjaként feltüntetni, de ha egymás mellé rakjuk az eseményeket, látszik, hogy itt sokkal többről van szó. Nézzünk néhányat az elmúlt napok eseményeiből!
Augusztus 4.
A NATO Kiemelt Éberségi Tevékenység Harccsoport részeként amerikai, horvát, olasz és montenegrói katonák érkeztek Magyarországra, hogy a Magyar Honvédség kijelölt erőivel együtt elkezdjék a közös munkát. A harccsoport egyike annak a négynek, amelyek felállításáról Kelet-Európában a NATO brüsszeli csúcsértekezlete döntött. A harccsoport keretalakulat, amely a háborús igények alapján bővíthető. Több, mint a csapatok nélküli parancsnokságok, de még kevesebb, mint a hadseregek átfogó bevetése.
Augusztus 6.
Újabb amerikai katonai vezető, Joseph Patrick McGee vezérőrnagy, az amerikai 101. Légimozgékonyságú Hadosztály parancsnoka jött Magyarországra, hogy egyeztesse az amerikai és magyar erők háborús együttműködését.
A hadosztály az amerikai hadsereg elitalakulata, mintegy 18 ezer katonával, 400 helikopterrel, harckocsikkal és minden elképzelhető korszerű technikával. Az egység az USA szinte minden háborús akciójában szerepet kapott. A tábornok egyébként nemcsak Magyarországot kereste fel, hanem a kelet-európai hadszíntér más országait is. Budapesten Sándor Zsolt altábornagy, a Honvédség második embere fogadta. A hír fontosságát az is mutatja, hogy a budapesti amerikai nagykövetség is közreadta.
Ennek fényében lárifári az, amit összehordanak a rezsicsökkentés, a magyar lakosság megvédéséről. Nem kérünk a háborúból, nem kérünk az amerikai szövetségesekből!
Augusztus 10.
Dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnoka megtekintette a NATO Kiemelt Éberségi Tevékenység Harccsoport (HUN eVA BG) tatai vezetési pontját, majd ellenőrző látogatást tett az Újmajorban települt nemzetközi erőknél, ahol egyebek mellett az elhelyezési körülményekről, valamint az elvégzett és tervezett feladatokról tájékozódott.
Újmajor Veszprém megyében van, Hajmáskér mellett. A rendszerváltás előtt a szovjet Déli Hadseregcsoport használta, majd a kivonulásuk után más szovjet objektumokhoz hasonlóan ezt is hagyták lerohadni. A magyar állam most nagy pénzekből felújította a bázist, lehetővé téve jelentős számú külföldi katona fogadását.
Augusztus 11.
Újabb NATO-tábornok Magyarországon! Ezúttal a NATO Mögöttes Támogató és Felkészítő Parancsnokság (Joint Support and Enabling Command – JSEC) parancsnoka, Alexander Sollfrank német altábornagy jött és tárgyalt Bozó Tibor vezérőrnaggyal, a Magyar Honvédség Parancsnokságának törzsfőnökével.
A JSEC koordinálja a NATO csapatok ellátását üzemanyaggal, élelmiszerrel és minden más anyaggal, összehangolja a szállítási, utánpótlási útvonalakat. Mennyi élelmiszert, gyógyszert, mennyi üzemanyagot fog adni Magyarország a NATO-nak? A lakosság rovására készülnek a háborúra?