„Harmincmillió forintra bírságolta a hatóság azt a házaspárt, aki ingatlanlottót szervezve igyekezett túladni balatonszemesi nyaralóján.
Mint arról korábban beszámoltunk: egy balatonszemesi nyaraló tulajdonosai megelégelték a hosszas várakozást a vevőre, ezért sajátos játékot hirdetett annak eladása érdekében. Egy húszezer forintos e-könyvet kellett megvenni, hogy egy sorsoláson vehessen részt az, akit érdekel a vízparti ingatlan. Sokan azt hihették, hogy ez csak átverés, ám nemrégiben kisorsolták a nyertest. A játéksorsolás körül kisebb felháborodás alakult ki, annak bonyolítása miatt. A kérdéses sorsolásról készült videó azóta is elérhető a legnagyobb videómegosztó oldalon.
[merimag_video media_type=”external_media” title=”” author=”” url=”https://youtu.be/nJ__7IJ5orQ” upload=”” cover=”” controls_color=”” width=”” height=”” align=”none” block_id=”element-645103c83bf65″ _fw_coder=”aggressive” __fw_editor_shortcodes_id=”98374bb1d67288481ea5b117c132b93e”][/merimag_video]Voltak, akik annyira kiakadtak a kartondobozos és papírfecnis megoldáson és az egész ingatlansorsoláson, hogy bejelentést is tettek az illetékes hatóságnál. Az esetre még sokat látott tiktokerek is felfigyeltek a kérdéses eljárásra.
A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága azt tette közzé az üggyel kapcsolatban 30 millió forintos bírságot szabott ki ingatlansorsolásért. Közleményükben azt írták: szigorúan szankcionálják az ilyen sorsolások szervezését, a szervezővel szemben 500 ezer forinttól, 100 millió forintig terjedő közigazgatási bírságot szabhatnak ki. Ez a tevékenység büntetőjogi felelősségre vonás alapjául is szolgálhat, mert aki tiltott szerencsejátékot rendszeresen szervez, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Hozzátették: az engedély nélküli szerencsejátékot népszerűsítő reklám esetén a reklámozó, a reklámszolgáltató, a reklám közzétevője és a reklámban szereplő személy egyetemlegesen legalább 10 millió forint közigazgatási bírsággal sújtható.
De kiemelték, hogy aki engedély nélküli szerencsejátékban játékosként vesz részt, az saját kockázatára teszi ezt. Tehát a Hatóságnak nincs hatásköre a nyereményátadás kikényszerítésére, és a követelések bíróság előtti érvényesíthetősége is kétséges.
A nyaraló kisorsolása után felmerült aggályok miatt akkor kerestük a szervezőket is, de nem kívántak nyilatkozni az ügyben. Most ismét megpróbáltuk felkeresni a játék szervezőit, ám ezúttal is elzárkóztak a nyilatkozattételtől.”
Címlap fotó: Illusztráció / sonline.hu
Az eredeti, teljes írást itt olvashatja el.