„Partnerség
Aki Közép-Európában nyitott szemmel jár és egy kicsit is jártas a gazdaságfejlesztési kérdésekben, az egyetért azzal, hogy egy város gazdaságának a fejlesztésére nem kerülhet sor a kormány segítsége nélkül, ezért Pécsnek is új irányt kell vennie e téren – mondta kedden Csizmadia Péter fideszes frakcióvezető, aki szerint a baloldali nyilatkozatháború helyett békés és nyugodt fejlődést szeretne a város.
A városnak olyan vezetésre van szüksége, amely tud és hajlandó is a magyar kormányzatnak partnere lenni – fogalmazott Csizmadia Péter fideszes frakcióvezető keddi sajtótájékoztatóján, egyben értékelve Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfői látogatását is, amelynek keretében a miniszter kifejtette, hogy a déli országrészre, így Baranyára fókuszálnak a befektetésösztönzés tekintetében.
– Magyarországon, a V4-ekben és a távolabbi Kelet-Közép európai térségben sem történik más, minthogy egy állami befektetésösztönző szervezet folyamatosan azon dolgozik, hogy az adott országba, városokba jöjjenek a befektetők. Hazánkban ez a külügyminisztérium mellett működő befektetésösztönző ügynökség, a HIPA. Pécsnek sem lehet más feladata, mint ezen dolgozni és együttműködő partneri testtartással munkához látni
– mondta Csizmadia Péter.
Hozzátette: akik Pécsen élnek, tudják, hogy a város a rendszerváltozás vesztese volt, nagy ipari városként a nyolcvanas évek virágzó gazdasága gyakorlatilag a kilencvenes években összeomlott, és ezzel párhuzamosan a korábbi színvonalas, kulturális élet is és a szolgáltatások színvonala is hanyatlásnak indult.
– A pécsiek okkal várják azt, hogy ezen változtassunk. Mi arra vállalunk kötelezettséget, hogyha a pécsiek megtisztelnek minket a bizalmukkal a jövő évi választásokon, akkor felállítunk egy, a külügyminisztérium mellett működő befektetésösztönző ügynökséghez hasonló városi szervezetet. Erre van pozitív példa Debrecenben, láthatjuk, hogy milyen nagy hatékonysággal működik, amely a vidék gazdaságfejlesztési motorjaként zászlóshajójaként jó például szolgál. Az ottani mintát és rendszert kívánjuk átültetni Pécsre, hiszen a jelenlegi gazdaságfejlesztési főosztály nem túl hatékonyan működik.
Gyakorlatilag Pécsett az elmúlt időszakban elkerülték az olyan komolyabb befektetők, amelyekkel Pécs valóban a nemzetközi gazdasági élet térképére fel tudott volna kerülni
– mondta Csizmadia Péter.
A nemzeti oldal valóban egy szakmai szervezettel kíván kilépni a befektetők elé, amellyel garantálható az, hogy Pécs a következő évtizedek nyertese legyen, és valóban Pécs is részesüljön abból a nagyvállalati nagy tőkéből, amelynek a megjelenése nélkül nincs hatékony gazdaságfejlesztés, sehol Közép-Európában, így Pécsett sem.
A látogatás kapcsán Csizmadia Péter azt mondta, hogy a Pécsett működő vállalkozások számára is pozitív üzenet volt, a célja pedig az, hogy bemutassa, milyen hatékonyan tud együttműködni kormányzat és a helyi gazdaság szereplői például a Gyármentő Programban. A Körber több milliárd forintos beruházásához a magyar állam több mint nyolcszázmillió forinttal járult hozzá, ami Csizmadia Péter szerint jól tükrözi azt, hogy milyen szemléletváltásra van szükség Pécsett, mert „nyilatkozatháborúból még nem épült semmi, márpedig a jelenlegi városvezetés az elmúlt években ebben jeleskedett, ahelyett, hogy a kompromisszumkeresésben és a partnerségben jeleskedett volna”.
– Itt az ideje, hogy végre a béke korszaka köszöntsön be Pécsen, és nyugodt körülmények között tudjuk fejleszteni, építeni városunkat
– emelte ki Csizmadia Péter.”
Fotó: IKÉ
Eredeti írás: BÓKA MÁTÉ CIPRIÁN