„A grandiózus templomtérben nyílt különleges kiállításon másfél évszázad ruhái „mesélnek” a múltról. A 19. század fűzőitől kezdve napjaink újrahasznosításon, etikus gyártáson alapuló kreációiig.
A Divat & Város című tárlat hat témán keresztül vonultatja fel a város fejlődésének stációit, valamint azt, hogyan alakította, tükrözte a divat az egyes korok társadalmi, kulturális változásait, milyen szerepet játszott a település identitásának formálásában. Stílus és történelem összefonódása tárja elénk a főváros múltjának lenyomatát.
Több mint 120 teljes öltözék, kiegészítők, dokumentumok és egyéb különleges tárgyak elevenítik fel a múlt különböző korszakait 1873-tól 2023-ig, helyet kap egymás mellett megőrzött mementó és kortárs kreáció.
[merimag_divider divider_spacing_height=”30″ divider_spacing_width=”100″ centered_divider=”no” divider_border_size=”1″ divider_border_style=”” divider_border_color=”” block_id=”element-657027478aa1e” __fw_editor_shortcodes_id=”5db3a440a06874848ab7d95f663c2d26″ _fw_coder=”aggressive”][/merimag_divider]Történelmi-politikai események, a technológiai fejlődés, az életmód változásai és a divat fejlődése mind-mind megjelennek a tárlat darabjaiban. A Kádár-éra karhatalmi erőinek pufajkájától, az orosz mintára gyártott vattakabáttól kezdve a hetvenes évekbeli Minőségi Cipőgyár MINO lábbelijén át egészen a Budapest előtt tisztelgő kortárs darabokig.
Testünkön viselt üzenet
„Egy várost a benne élők határoznak meg, az emberek közösségében az öltözködésnek kiemelkedő szerepe van, hiszen minden embernek ez az elsődleges kommunikációs eszköze, ha kilép a nagyváros nyilvánossága elé: meg sem kell szólalnia, máris sok mindent elmond magáról” – olvashatja rögtön a bejáratnál a Kiscelli tárlatára érkező.
A látogatók olyan különlegességeket is közelről megcsodálhatnak, mint Zichy Sarolta grófnő több mint száz esztendeje készült koronázási ruhája, vagy egy 1899-ben gyártott automobil.
„A ruha információt hordoz nem csupán viselőjéről, de a készítőjéről, valamint az adott hely – jelen esetben Budapest – és az adott kor számos jellemzőjéről is” – folytatódik a bevezető.