„A Csárdáskirálynő dalaival várta a közönséget legutóbb a Dunakeszi Szimfonikus Zenekar a siófoki kikőtőben felállított színpadon.
Az előadásban színpadra lépett a Veszprémi Petőfi Színház négy művésze is, akik Sylvia, Edvin herceg, Stázi grófnő és Bóni gróf szerepébe bújtak. A Te rongyos élet, a Túl az Óperencián és a Hajmási Péter, Hajmási Pál is felcsendült a siófoki kikötő melletti színpadon. Immár évek óta ez a helyszín ad otthont a nyári operett programoknak, amelyeknek állandó résztvevője a Dunakeszi Szimfonikus Zenekar.
Több évtizede visszajárunk Siófokra. A januári koncertekkel mi indítjuk mindig az évet, de a Kálmán Imre Napoknak is fellépői vagyunk, valamint a Zene a zöldben programsorozatban is zenéltünk már, s nem hiányzunk az operett estekről sem.
– mesélte Farkas Pál karmester.
Nagyon népszerűek az operett dallamok, sokan ismerik őket. Arra törekszünk, hogy mindig valami újat nyújtsunk a közönségnek. Így ezen a nyáron nem több előadásból állítjuk össze a műsorokat, hanem teljes darabokból adunk egy-egy keresztmetszetet, így például a Marica grófnőből vagy a Cirkuszhercegnőből.
– mondta a karmester. Legutóbb Kálmán Imre legismertebb operettjének, a Csárdáskirálynőnek a története elevenedett meg a siófoki színpadon. – Ezt az előadást több mint harminc alkalommal játszottuk a Veszprémi Petőfi Színházban, de az egy 3 óra 20 perces darab. Ebből állítottunk össze egy mintegy másfél órás produkciót úgy, hogy narráció segítségével összefoglaljuk a történet alakulását, miközben minden dal felcsendül a veszprémi teátrum színészeinek előadásában – mondta Farkas Pál karmester. Szederjesi Teodóra az ünnepelt primadonna, Sylvia szerepébe, míg Kádár Szabolcs pedig Edvin herceg bőrébe bújt Siófokon. Hirschl Laura Stázi grófnőjeként, Keller Márton pedig a Bóni grófként lépett színpadra.
Ezt a darabot eddig a nagyszínpadon adták elő Veszprémben teljes díszletben, táncosokkal. Most a zenekar tagjai mellett csak négyen álltak a közönség elé.
Kicsit át kellett variálni a darabot és a koreográfiát is.
– mesélte Hirschl Laura. Keller Márton szerint a Csárdáskirálynő minden elemében arra törekszik, hogy elvarázsolja a közönséget. A szerelemmel, bonyodalommal színesített történet, és a sok dallamos zene mind-mind ezt szolgálja. A Bóni grófként színpadra lépő színész hozzátette: a nézőknek könnyed műfajnak tűnik az operett, de ugyanazzal a komolysággal kell játszani, mint bármely más darabot. Színészileg is kihívás, hiszen nemcsak próza, hanem tánc és ének is fontos egy-egy karakter megformálásánál. A nyáresti operett a vakáció idején minden szerda este várja a közönséget Siófokon.”
Fotó: Szabó Gabriella
Eredeti írás: Szabó Gabriella