„A Pécsi Tudományegyetem ifjú hallgatóinak mutatta be az önkéntes tartalékos rendszert, valamint a katonai szolgálati lehetőségeket és kiképzési programokat az MH Bauer Gyula 5. Területvédelmi Ezred vitéz Oszlányi Kornél 52. Területvédelmi Zászlóalj állománya.
Az egyetemisták átfogó képet kaptak arról, hogy milyen szerepet töltenek be a tartalékos katonák a honvédelemben, és hogyan lehet csatlakozni a területvédelmi rendszerhez. A katonák ismertették a tartalékos szolgálat előnyeit, a jelentkezési feltételeket és a kiképzési lehetőségeket.
A hallgatók választ kaptak a tartalékos szolgálattal kapcsolatos kérdéseikre, egyebek között arra, hogyan tudják azt összeegyeztetni egyetemi tanulmányaikkal. Megtudhatták, hogy a kiképzések és szolgálatok rugalmasan illeszthetők az egyetemi időbeosztáshoz, és emellett a tartalékos szolgálatért kapott anyagi támogatás hozzájárulhat napi kiadásaik vagy tanulmányaik finanszírozásához.
Elhangzott, hogy a fiataloknak is nagyon hasznos a csatlakozás, hiszen a katonai kiképzés és szolgálat olyan készségeket fejleszt, mint a fegyelem, a vezetői képességek, a csapatmunka és a problémamegoldás, melyek a civil életben és a karrierépítés során is kamatoztathatóak. A tájékoztató lehetőséget biztosított arra is, hogy a hallgatók személyesen beszéljenek a területvédelmi zászlóalj katonáival, így első kézből kaphattak hiteles információt a kiképzésről, a tartalékos szolgálat mindennapi kihívásairól és a hosszú távú karrierlehetőségekről a Magyar Honvédség kötelékében.
A Magyar Honvédség és a Pécsi Tudományegyetem között kialakult együttműködés célja, hogy minél több fiatal ismerje meg a tartalékos rendszert és csatlakozzon a honvédséghez, s így részt vegyenek a honvédelemben, akár már az egyetemi éveik alatt, akár később, hivatásos, szerződéses vagy tartalékos katonaként.”
Fotó: MH 5. TVE
Eredeti írás: Tihanyi-Obál Mária