
„Mindenekelőtt a Bajnokok Ligája új, a 2024–2025-ös idénytől bevezetett új formátumáról beszélt, amelynek rájátszása a múlt héten fejeződött be. A csoportkör megszűntetését korábban többen vitatták és kritizálták, de Ceferin a változtatásokkal elégedettek álláspontját is bemutatta.
„Kezdetben az ügyeletes kritikusok hangjait lehetett hallani, de valójában egy változtatásnál mindig megjelennek az ilyen emberek – kezdte a szlovén sportdiplomata, aki 2011 és 2016 között a Szlovén Labdarúgó-szövetség elnöke is volt. – Úgy vélem, az emberek kilencvenkilenc százaléka elégedett a megújuló Bajnokok Ligájával. A verseny az eddigieknél is kiszámíthatatlanabb, az utolsó pillanatig kevés csapat tudta csak, hogy kvalifikálja-e magát a folytatásra. Ugyanez elmondható az Európa- és a Konferencialiga lebonyolítására is. A szponzorok örülnek, hogy kisebb csapatoknak is lehetőségük nyílik részt venni a sorozat későbbi szakaszában.”
BAJNOKOK LIGÁJA-DÖNTŐ AZ USA-BAN? KIZÁRT!
Az elnök cáfolta a híreszteléseket, miszerint a televíziós közvetítés piacának bővítése érdekében a Bajnokok Ligája-döntőt később akár az Egyesült Államokban is megrendezhetik.
„Nagyon meglep, hogy egyes, magukat tekintélyesnek tartó sajtóorgánumok anélkül is közölhetnek információkat, hogy kikérnék az UEFA véleményét. Ha megegyeztünk volna a döntő lehetséges áthelyezéséről, valószínűleg tudtam volna a döntésről. Ha megkérdeznek, és esetleg nem mondanám el őszintén a választ, akkor azt mondanám, hogy nem mondhatom el.”
TÖBB FIZETÉSHEZ NEM LEHETSÉGES A KEVESEBB MÉRKŐZÉS
Az UEFA-elnököt a futballisták túlterheltségéről is kérdezte a szlovén lap. Az utóbbi időben az edzők körében egyre nagyobb vitát vált ki a téma, és az intenzív menetrendre panaszkodnak.
„A menetrend megtelt, nincs hely új versenyekre, valószínűleg minden labdarúgó túlságosan leterhelt, de valójában a jól fizetett játékosok panaszkodnak. A helyzet bonyolult, mert a kluboknak több meccsre van szükségük, hogy kifizessék a játékosokat és az edzőket. Ha kevesebb meccs lenne, az üzletük nem lenne fenntartható. Jogászaink már egyeztettek az Európai Unió vezetőivel, mert a klubok által játékosbérekre fordítható bevételek hetven százalékában már megszabtuk a felső határt. Sok egyesület van, amely ezt nem tudja kezelni, és legalább nyolcvan százalékot akar, ezért lehet, hogy ezen változtatnunk kell. A kluboknak el kell ismerniük, hogy több mérkőzésre van szükségük, ha fizetni akarják a játékosokat. Néhány európai országban két kupasorozat is létezik. Azt akarják, hogy kevesebb csapat legyen a bajnokságban? Esetleg egy kupasorozattal kevesebb legyen? Akkor viszont készen állnak a játékosok fizetéscsökkentésre is? Nem olyan egyszerű ez, a téma összetett, éppen ezért káros, amikor a különféle véleményformálók vagy edzők leegyszerűsítik a problémát, és szeretnek többet beszélni a kelleténél. Olyat is hallottam tőlük, hogy az UEFA és a FIFA csak elveszi a pénzt a kluboktól, ezzel szemben az európai szövetség a bevételeinek kilencvenhét százalékát visszaforgatja a futballba.””
Címlap fotó: © Sportal.hu
Az eredeti, teljes írást itt olvashatja el.