
„Külföldön is keresik
Bármilyen hihetetlenül is hangzik, a targoncavezető az egyik legkeresettebb munkaerő Pécsen, illetve Baranyában. A targoncavezető címkével álláshirdetések tucatjai találhatók a munkaerőközvetítőknél, méghozzá nem is rossz keresetekkel, akár egymillió forint is összejöhet.
A jelenlegi rekorder, aki targoncavezető munkakörbe keres több dolgozót is, az személyenként havonta 2300 eurót, vagyis bruttó közel egymilliót ígér munkavállalóinak. Ez magyar pénzre átszámolva nettó 720-780 ezer forintot jelent. A teljes álláshirdetést elolvasva azonban az is kiderül, hogy a munkavégzés helye Németország, bár van olyan álláskereső, akinél ez nemhogy hátrány, hanem kifejezetten előny.
De a targoncavezetők iránti munkaerőigény baranyai munkavégzéssel is jelen van a térségben. Az álláshirdetéseket átnézve az is kiderül, hogy a helyben kínált bérek valamivel szerényebbek, ám még mindig versenyképesek.
A kereseti adatokat is megjelenítő ajánlatok 360 és 480 ezer forintos fizetést ígérnek, és jellemző módon minden pozíció mellett extra juttatási ígéreteket is felvonultatnak a foglalkoztatók.
– Aktuális trend, hogy a targoncavezetőket komplex, vagy kombinált munkavégzésre keresnek leginkább a térségben, ami azt jelenti, hogy a targoncavezetői képesítés mellett valamilyen más szakma is elvárt a jelentkezőktől. Ilyen lehet többek között a raktáros, fémipari megmunkáló, kereskedő. Ezekkel a szakmákkal kifejezetten versenyképes lehet a targoncavezetői papír
– mondta érdeklődésünkre az egyik baranyai munkaerőközvetítő cég munkatársa. A szakember arra is felhívta a figyelmet, hogy a munkaerőigény ebben a szegmensben gyakran sürgősségi belépéssel jelentkezik.
Egymillió forint nem hazudik: a targoncavezető bérek versenyképesek lehetnek a baranyai munkaerőpiacon
Ahhoz, hogy a szektorban kínált fizetéseket jól el tudjuk helyezni, érdemes megnézni a baranyai kereseteket. A legfrissebb adatok szerint a megyében a nettó átlagkereset jelenleg 359 ezer forint körül mozog. A legjobban fizetett szakirány az átlagot tekintve napjainkban az oktatás, amiben a résztvevők átlagosan havi 486 ezer forintot kaphatnak, a második helyen az információ-technológiai szakterület áll 474 ezres átlaggal. A leggyengébben jövedelmező szakirányok a vendéglátás 248 ezer, illetőleg a szolgáltató szektor 256 ezer forintos nettó havi átlagbérekkel.”
Eredeti írás: KASZÁS ENDRE