
„Újabb rekordév felé száguld a magyar turizmus, ehhez ad löketet a vasárnap megnyílt Oszakai Világkiállítás, ahol Magyarország hatalmas pavilonnal képviselteti magát, amelyben van színháztechnológia, összetett lámpapark és komoly konyhatechnológia. A világkiállításon való magyar részvétel nemcsak diplomáciai oldalról jelentős, hanem a nemzetgazdaság és a turizmus szempontjából is fontos mérföldkő lehet. A tőke vonzása mellett a keleti országokkal is erősíthetjük a kapcsolatainkat a rendezvény ideje alatt. Az Index helyszíni tudósítása.
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerint az április 13-án nyíló Oszakai Világkiállítás komoly nemzetgazdasági jelentőséggel bír, hiszen az eseményre több mint 28 millió látogatót várnak csaknem hat hónap alatt.
Különös szerep jut itt Kelet-Ázsiának, ahonnan a szervezők a látogatók 80 százalékát várják
– világított rá a miniszter. Hangsúlyozta, hogy az oszakai rendezvény egyik legfontosabb célja a hazánk felfedezése iránti utazási vágy felkeltése, hiszen a világkiállításra érkező vendégek a világ legnagyobb turisztikai küldőpiacát adják. A szalagátvágás előtti pillanatokban tömött sorokban állnak a jellemzően ázsiai érdeklődők a magyar pavilon előtt a zuhogó eső ellenére is, ami nagy érdeklődésről tanúskodik, és jó előjelnek tekinthető.
A rekordokat döntő magyar turizmus további növekedést vár Kelet-Ázsiából
A nemzetgazdasági miniszter büszkén számolt be arról, hogy a tavalyi évben történelmi rekordot döntött Magyarország turizmusa.
Több mint 18 millió vendég 44 millió vendégéjszakát töltött el hazánkban, a budapesti repülőtér éves forgalma pedig meghaladta a 17,6 millió főt – mindez világosan jelzi: Magyarország vonzó célpont
– fogalmazott. A kelet-ázsiai régió az egyik legdinamikusabban növekvő turisztikai küldőpiaca Magyarországnak, tavaly 450 ezer vendég érkezett a térségből, több mint 1 millió vendégéjszakát generálva. Ebből a régióból Magyarország számára Kína, Dél-Korea és Japán a legkiemelkedőbb piacok.
„A legfrissebb számadatok pedig megerősítik a korábbi várakozásokat: a turizmus újabb rekordév felé tart, különösen a Kelet-Ázsiából érkező beutazó forgalom tekintetében” – jelezte a miniszter. Emlékeztetett, hogy a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) adatai szerint Kínából kétszeresére nőtt a vendégforgalom, Dél-Koreából 8 százalékos volt a bővülés,
Japánból pedig 44 százalékkal többen érkeztek idén hazánkba, mint az előző évben.
2025 első negyedévében előzetes adatok alapján a kelet-ázsiai régióból összesen 90 ezer vendég érkezett, és mintegy 225 ezer vendégéjszaka kapcsolódott hozzájuk országosan. A teljes kelet-ázsiai vendégforgalom 40 százalékkal nőtt 2024 azonos időszakához képest.
Erősödő japán–magyar kapcsolatok
„Az idei világkiállítás nemcsak a turizmus, hanem az üzleti kapcsolatok fejlesztése szempontjából is óriási lehetőség, amely a Magyarország iránti befektetői érdeklődés élénkítésére és ezzel együtt a külföldi tőkebefektetések növekedésére is kedvező hatást gyakorolhat” – emelte ki a miniszter. Hozzátette, tavaly a legtöbb külföldi befektetés a kelet-ázsiai régióból érkezett hazánkba.”
Címlap fotó: © Fotó Magyar Turisztikai Ügynökség
Az eredeti, teljes írást itt olvashatja el.