„Ötnapos hagyományőrző témájú honvédelmi tábort rendezett az MH Területvédelmi Erők Parancsnoksága az érdeklődő 15-18 éves diákoknak, Csobánkán, június 19-23. között.
[merimag_video media_type=”external_media” title=”” author=”” url=”https://youtu.be/XPQ9Sth0ghI” upload=”” cover=”” controls_color=”” width=”” height=”” align=”none” block_id=”element-649bcd178cc0d” _fw_coder=”aggressive” __fw_editor_shortcodes_id=”a3c6a523d78913dad35e90636e2527ea”][/merimag_video]
A táborban a jelentkezők élő történelemórákon vettek részt, ahol hagyományőrző egyesületek közreműködésével, a magyar hadtörténelem különböző korszakaival, fegyverzetével és egyenruhaviseletével ismerkedtek meg. Az előadásokon nemcsak a katonahagyományokat elevenítették fel, de a mai kor katonai kihívásairól és a honvédelem legújabb eszközeiről is hallhattak, tanulhattak.
„Országszerte megindult a Magyar Honvédség által szervezett tematikus nyári programsorozat, idén több mint ötezer gyermek táboroztatása a célunk” – mondta el kérdésünkre Csetneki Attiláné Krisztina hadnagy, az MH Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság 4. Hadkiegészítő és Toborzó Iroda tisztje. Hangsúlyozta: a hagyományőrzés rendkívül népszerű a fiatalok körében, amit az bizonyít leginkább, hogy a gyermekek harmada visszatérő táborozó. A fiatalok mindemellett betekintést nyertek a katonaéletbe, elsajátították a körletrend kialakítását, megtartását, részt vettek alaki foglalkozásokon, valamint megtanulták az álcázás fortélyait – a megszerzett tudást pedig járőrversenyen kamatoztathatták. „Büszkén mondhatom, hogy a tábor kapuin kilépő fiatalok mindegyike elkötelezett a honvédelem ügye iránt, és jó érzéssel tölt el bennünket, hogy a felelős állampolgárrá válás útján mi is kísérhetjük őket” – emelte ki a hadnagy.
„A mai napra több hagyományőrző csapatot hívtunk meg, akik megismertették a fiatalokkal a középkorban, valamint az 1848/49-es forradalom és szabadságharc idején használt viseletet és fegyverzetet, de betekintést nyújtottak az első és második világháború korszakának harceljárásaiba is” – mondta Triznya Arnold hadnagy, az MH Területvédelmi Erők Parancsnoksága, Társadalmi Kapcsolatok és Hadisírgondozó Osztály beosztott tisztje.
Júniustól augusztusig közel 100 táborban, 135 turnusban táborozhatnak a gyermekek. A honvédelmi táborokban a diákok 17 féle különböző honvédelmi témájú tematikából választhatnak az ország mintegy 59 különböző helyszínén. A sokszínű programok természetesen betekintést nyújtanak az általuk választott témakörbe, ám ami ennél fontosabb, a mindennapi gyakorlattól eltérő, szokatlan, újszerű feladatokat is biztosítanak számukra a szervezők, amelyekkel erősítik a csoporton belüli összetartozást, az egymásra figyelést, az „együtt gondolkodást”. A gyermekek közösségben vannak, kiléphetnek a szürke hétköznapokból, új barátokat szerezhetnek.
A honvédelmi táborok fontos részét képezik a hazafias és honvédelmi nevelésnek, hiszen ezen keresztül a fiatalok betekintést nyerhetnek a Magyar Honvédség és a katonák mindennapjaiba.”
Címlap fotó: dr. Hohl Regina
Az eredeti, teljes írást itt olvashatja el.