A mesterséges intelligencia segítségével próbál segíteni az argentin diktatúra alatt ellopott csecsemők azonosításában egy Buenos Aires-i grafikus.
Santiago Barros maga is a puccs évében, 1976-ban született. Mindig is szimpatizált a Plaza de Mayo Nagymamái nevű emberjogi szervezettel, amely az ellopott gyerekek felkutatását tűzte ki célul.
Egy hónapja kezdte használni a mesterséges intelligenciát ehhez, és azóta már több tucat olyan személy fotóját töltötte fel az internetre, akikről elképzelhető, hogy most így néznének ki 40-es éveikben lévő felnőttként.
„Azt kéred az alkalmazástól, hogy képzelje el. Tehát azt a parancsot adod a mesterséges intelligenciának, hogy „képzeld el” – magyarázza Santiago Barros.
Santiago az eltűnt szülők fényképeit táplálja be a számítógépbe, ami alapján az alkalmazás négy különböző arcot hoz létre. Ebből választ ki egyet, amelyet aztán megoszt az interneten.
Argentínában körülbelül 500 gyerek szülei tűntek el nyomtalanul az 1976-tól 1983-ig tartó katonai diktatúra alatt. A gyerekek személyazonosságát meghamisították és általában olyan családoknak adták őket örökbe, akik lojálisak voltak az akkori rendszerhez.
Címlap fotó: AFP
Az eredeti, teljes írást itt olvashatja el.