A múlt szombat reggel Tatabányán gyorsan felfigyeltek arra, hogy a Munkáspárt készül valamire. A vörös inges aktivisták már kora reggel építették a munkáspárti sátrat a Fő téren. A piacon is megjelent a vörös ingesek egy csoportja, hogy osztogassák a háborúellenes röplapokat és a béke melletti kiállásra buzdítsák a vásárlókat.
A tatabányai rendezvény két fő felelőse, Holbik Márton, megyei elnök és Hajdu József, az Országos Elnökség tagja izgalommal figyelték, hogy időben megérkeznek-e a vidéki csapatok, nem zavarja-e meg az eső a békegyűlést, és egyáltalán hogyan fogadják a tatabányaiak a Munkáspártot.
A kezdésre eloszlottak a felhők is, megjöttek a vidékiek, és látszott, hogy az emberek óvatosan ugyan, de kezdenek odafigyelni arra, ami a Munkáspárt mond. A Nem kell NATO.2 könyv iránt is elindult az érdeklődés.
A média ezúttal is totálisan elkerülte a rendezvényt. A konzervatív oldal magáénak tekinti a béke ügyét, és nem akar másokkal egy lapon szerepelni. A liberálisok pedig az EU, a NATO mellett állnak és így háborúpártiak.
A rendezvényre megérkezett Thürmer Gyula, a Munkáspárt elnöke és a párt több más vezetője is.
Békét akarunk, és le a háborúval!
A békegyűlés részvevőit a Munkáspárt fiatal Pest megyei aktivistája, Urbin György köszöntötte. Üdvözlök minden békeszerető embert, aki ma itt van a tatabányai béketüntetésen, illetve azokat is, akik a különböző online felületekről néznek most minket – mondta, utalva arra, hogy a gyűlést ezúttal is egyenesben közvetítette a párt médiacsoportja.
A Munkáspárt idén országszerte több béketüntetést szervezett, Budapesten, Pécsett, Kecskeméten, Debrecenben, és most itt, Tatabányán is. Terveink szerint még az ország más részeire is eljuttatjuk a béke üzenetét, együttműködve azokkal a szervezetekkel, akik szintén úgy gondolják, hogy számunkra, magyar emberek számára a béke a legfontosabb – folytatta.
Most jövök innen a tatabányai piacról, ahol a Munkáspárt már kora reggel óta aláírásokat gyűjtött a béke ügyéért – tette hozzá. A tapasztalat az, hogy odajön hozzánk az egyszerű dolgos ember, elkezd velünk beszélgetni és kiderül, hogy egyszerűen nem is érti, hogy Magyarországon miért nincs más politikai erő, aki hangot emelne rajtunk kívül a béke ügyéért.
Háborús veszélyhelyzetben élünk, napról napra egyre közelebb vagyunk ahhoz, hogy a Nyugat és a NATO ostoba lépései bevezessenek bennünket egy világháborúba – hangsúlyozta Urbin György.
És ne legyen kétsége senkinek afelől, hogy csak egy vagy két lépcső választja el őket attól a pillanattól, amikor azt mondják: a mi fiainknak is, nekünk is menni kell! És a legszomorúbb az, hogy az álbaloldal mindezeket a híreket tapsolva fogadja.
A Munkáspárt minden békeszerető magyar emberrel együtt azt mondja: Békét akarunk, és le a háborúval!
A mostani háborúból világháború, sőt atomháború lehet!
Thürmer Gyula, a rendezvény fő szónoka gyakran fejti ki véleményét a háborúról, de mindig mond valami újat, valamit, ami választ ad az adott nap, az adott pillanat kérdéseire. Most sem okozott csalódást.
„A múlt héten egy járókelő a Bosnyák téri piacon megkérdezte az aktivistáinkat: milyen háborúról beszélnek maguk? Nincs is háború!” – kezdte beszédét a Munkáspárt elnöke.
Ukrajnában nagyon is háború van – mondták a mieink. Ja, az messze van! – volt a válasz.
Ne áltassuk magunkat! Ukrajna közel van, Ukrajnában háború van. Nem Afganisztánban, nem Irakban, hanem itt. Nem akármiről van szó, hanem rólunk, Magyarországról, a magyar emberekről. A mi életünkről vagy pusztulásunkról, Magyarország jövőjéről van szó.
Ukrajnában nem egyszerűen egy helyi háború folyik. A balkáni háború sem volt akármi a kilencvenes években, de az nem fenyegetett a világháború veszélyével.
A mostani háborúból világháború lehet! A mostani háborúból atomháború lehet! Ez a legnagyobb veszély, ami ellen tenni kell.
Miért lehet világháború? Nos, azért, mert az ukrajnai háború nem az oroszok és az ukránok harca. Ez Amerika háborúja Oroszország ellen. Ez Amerika háborúja Kína ellen. Ez Amerika háborúja az amerikai világuralomért.
Blinken amerikai külügyminiszter a héten beszédet mondott a Johns Hopkins Egyetemen. Durván a világ szemébe vágta, hogy ők bármi áron, de végigviszik ezt a háborút.
Oroszország ellenség, le kell győzni! Kína a legjelentősebb hosszútávú kihívás, meg kell semmisíteni! Ez az amerikai politika! Nem a béke, hanem a háború! Az Egyesült Államok célja, hogy Ukrajna legyőzze Oroszországot, és „élénk és virágzó demokráciaként” kerüljön ki a konfliktusból. Szó szerint ezt mondta. Tehát szó sincs békéről, a háborút folytatják.
Blinken azt is hozzátette, hogy Amerikának kell vezetnie az Oroszországból és Kínából érkező növekvő fenyegetések leküzdésében. De nem egyedül, hanem szövetségeseivel együttműködve, azaz velünk, a NATO-val, az EU-val, az egész nyugattal.
Több mint egy éve folyik a háború. A nyugat stratégiája világos volt. A nyugat pénzt és fegyvert ad az ukránoknak, az ukránok meg harcoljanak a fronton.
Nyugaton pénz van, fegyver van, a régi készleteket ki kell üríteni, hogy a hadiipar újakat gyártson, úgyhogy csináljuk! Amikor a nyugat látta, hogy az ukránok nem tudnak győzni a régi orosz fegyverekkel, elkezdtek nyugatiakat adni. Ukrajnának most már van mindene, pénze, tankja, repülője, de mégsem tud győzni. Miért nem? Nos azért, mert nincs elég embere!
Ez a stratégia megbukott. Ezt már mindenki látja. Erről beszélt a miniszterelnök is a Tranzit rendezvényen.
A nyugatnak dönteni kell: vagy abbahagyják a háborút és békét kötnek az oroszokkal, vagy embert, katonát is adnak.
Ki fog katonát adni? Amerika? Nem, ők majd hátulról biztatják a többieket, a lengyeleket, a románokat, és lehet, hogy magyarokat is!
Mit mondott a héten Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter? Mit üzent nekünk? Nos azt, hogy a kormány ki akar maradni a háborúból. De, és most tessék figyelni „…szükség esetén a társadalom egy részének vagy mindenkinek részt kell vennie egy biztonsági, vagy akár háborús erőfeszítésben.”
Tehát nem elég, hogy elviseljük az inflációt, nem elég, hogy az ország egyre több fegyvert vásárol. Nem elég, hogy a pénzhiány miatt fontos beruházásokat állítanak le, de a fegyvergyárak építése folyik. Mindez nem elég, most menjünk mi is hadba?
Magyarország belekerülhet a háborúba. Például mi lesz, ha az oroszok elkezdik lőni a magyar és kárpátaljai területen épülő német hadiüzemeket?
Mi lesz, ha az amcsik meggyőzik a magyar kormányt, hogy tegye lehetővé zsoldosok toborzását? Bizonyára akadnak majd magyar hazafiak, akik elindulnak az ősi magyar föld védelmére.
Mi lesz, ha a NATO azt kéri, hogy az ukránoknak ajándékozott F-16-os gépek magyar repterekről szálljanak fel, vagy legalábbis itt szálljanak le, miután az oroszok szitává lőtték őket?
Magyarország politikai vezetésének el kell döntenie, hogy kiegyezni akar-e Oroszországgal, vagy szembesülni vele. Tarthatatlan állapot, hogy míg Orbán Viktor miniszterelnök kompromisszumra hajlik Moszkvával, és békekötésre ösztönzi NATO-beli szövetségeseit, Novák Katalin köztársasági elnök az orosz erők kivonásának feltételéhez köti a konfliktus rendezését, és ezzel a háború folytatása mellett tör lándzsát.
Csak a vak nem látja, hogy a nyugat életveszélyesen kiterjeszti a háborút. Újabb és újabb országokat sodor bele.
És akkor eljutunk a következő kérdéshez: képes-e a nyugat hagyományos háborúban legyőzni Oroszországot? De úgyis feltehetjük: képes-e Oroszország hagyományos háborúban legyőzni a nyugatot? A válasz egyértelmű: nem!
A háborút el lehet húzni a végtelenségig, mindaddig, amíg a világ nem jut el az atomháborúig. Lehet-e atomháború? Igen, lehet! Lehet, ha valamelyik fél úgy dönt, hogy ez az utolsó esélye.
Mivel járna az atomháború? Amerikai becslések szerint meghalna több százmillió ember, akár másfél milliárd. Oroszország és Amerika, mint fő hadakozó felek elveszítenék a lakosságuk 60-90 százalékát. Az európaiak közel fele elpusztulna.
Mondhatják, hogy senki sem akar atomháborút. Ez igaz, de sokan játszadoznak a gondolattal és korszerűsítik a nukleáris erőket. Az Egyesült Államok szegényített uránt tartalmazó páncéltörő lőszert küld Ukrajnának.
Milyen békét akarunk? – kérdezik az emberek. Olaf Scholz német kancellár szerint „az orosz csapatok kivonása nyithatja meg az utat az Oroszország Ukrajna elleni háborújának lezárásól szóló béketárgyalásokhoz.”
Ilyen békét akarunk? Egyáltalán béke az ilyen? Ez nem békeajánlat, hanem a háború folytatása. Ma még ukrán katonákkal, holnap meg másokkal, talán éppen magyarokkal.
Mi olyan békét akarunk, amely a realitásokra épül. A realitás része, hogy az oroszok hol állnak és hol állnak az ukránok. A béke csak akkor tartós, ha egymás biztonsági érdekeit figyelembe veszik.
Az orosz atomrakéták 20 perc alatt érik el Amerikát. Ha Ukrajnába hoznak amerikai atomrakétákat, azok három perc alatt elérik Oroszországot.
Az orosz hadsereg nem tudja szárazföldön megtámadni Amerikát. De Amerika Lengyelországból, a Baltikumból, és most már Finnországból is képes megtámadni Oroszországot.
Olyan béke kell, amely figyelembe veszi egymás biztonsági érdekeit.
A világnak nem kell törvényszerűen atomkatasztrófa vagy USA-Kína háború felé rohanni. A világban új erőközpontok jönnek létre. A világ nagy részének elege van az amerikai hegemóniából, az amerikai uralomra épülő egy pólusú világból.
Nagyon sok függ az ukrajnai háború végkimenetelétől. Ha az USA és a NATO megnyerné a háborút, az megerősítené az USA világhatalmi szerepét. Éppen ezért nagyon fontos, hogy a háborút mielőbb fejezzék be, és legyen béke.
Nem hallgathatunk, mi, emberek! A mi bőrünkre megy a játék. Lépjünk ki a NATO-ból, de legalábbis Magyarország ne vegyen részt a NATO katonai akcióiban! Ezt évtizedek óta követeljük és ma még inkább időszerű.
Követelhetjük, hogy magyar területen ne helyezzenek el atomfegyvereket! Követelhetjük, hogy Magyarország semmilyen formában ne vegyen részt az Oroszország elleni háborúban!
Ne adják át a NATO-nak a magyar katonai kórházakat! A magyar anyagi és emberi tartalékok felett csak Magyarország rendelkezzen, és nem a NATO!
De mindenekelőtt fel kell ébresztenünk az embereket! Vegyük észre a levegőben repülő NATO-gépeket! Lássuk meg a Dunán gyakorlatozó amerikai tengerészgyalogosokat!
Beszéljünk az atomháború iszonyú veszélyéről! Arról, hogy az atombomba bevetése után már nincsenek racionális döntések.
Tiltakozzunk Ukrajna NATO-felvétele ellen! Tiltakozzunk az EU és a NATO összefogása, az EU militarizálása ellen! Támogassuk a magyar kormány békepolitikáját, mindaddig, amíg az valóban a béke keresését szolgálja és nem rendeli alá Magyarországot a NATO-nak!
Támogassuk Oroszország jogos biztonsági követeléseit! Támogassuk Kína békejavaslatait!
Támogassunk mindent, ami megköti a NATO kezét, és nem engedi pusztulásba vinni az emberiséget! Fogjunk össze mindenkivel, akinek drága a béke!