Békét, bátorságot, elszántságot!
Nem tudom, észrevették-e? Mindenki békét akar. Békét akar Biden is, Johnson is, von der Leyen is, de még Zelenszkij és békéről beszél. A béke nekik nagyjából azt jelenti, hogy Oroszország adja meg magát és törődjön bele abba, hogy a világot az amerikaiak irányítják.
Putyin is a békét hirdeti, de olyan békét, amelyben senki sem fenyegeti Oroszország létét és biztonságát. Ezt viszont a nyugat nem tekinti tárgyalási alapnak, legalább is ma még nem.
A magyar kormány is békét akar, azonnali fegyverszünetet és béketárgyalásokat sürget. Mindezt a jelenlegi nemzetközi rendszerben, a jelenlegi intézményekkel, a NATO-val és az EU-val képzeli el. A miniszterelnök kijelentette, hogy „a mi politikai közösségünk, kormányom és jómagam is létkérdésnek tartjuk, hogy Magyarország a NATO tagja legyen.”
Az Európai Uniónak is tagja kíván maradni „az előttünk álló évtizedben” és bízik abban, hogy „álmainkat” megtaláljuk az EU-ban, és esélyt lát az EU belső átalakítására.
Lehet-e békét, vagy mondjuk inkább, tartós békét elérni a jelenlegi feltételrendszerben, a mostani intézményekkel?
Megértem, hogy Magyarország vezetése milyen szorult helyzetben van. Azt is sejtem, hogy nagyon szűk és kényes a mozgástere. Éppen ezért, bármit is gondoljunk a háború egyéb kérdéseiről, támogatnunk kell minden erőfeszítést, ami a magyar nép békéjét szolgálja.
Ugyanakkor úgy gondoljuk, hogy a jelenlegi feltételrendszerben, a jelenlegi intézményekkel nem lehet a békét megteremteni. A tények is azt mutatják, hogy nem lehet. A mostani háborúban ugyanis az USA egy új rendszert akar teremteni, egy olyan Európát, ahol kizárólag az amerikai befolyás érvényesül.
A jelenlegi intézmények, a NATO és az EU nem jelentenek védelmet az amerikai törekvésekkel szemben. A NATO mindig is amerikai irányitás alatt volt, és ez most sincs másként. Az új rendszerben a NATO a fő eszköz arra, hogy senki se veszélyeztethesse a pénz, a tőke, a milliárdosok uralmát. A NATO egyben jogi és politikai keretet ad egy új fegyverkezési hullámnak, és ellátja a vezérkar szerepét egy olyan háborúban, amit nem ő, hanem az USA által verbuvált országok vívnak.
Az EU pedig teljesen cselekvőképtelenné vált. Ez már látszott a koronavírus idején látott tehetetlenségénél. A mostani háborús helyzet is ezt jelzi. Az EU is az amerikai politika végrehajtója lett. Gazdasági szankciókkal próbálják térdre kényszeríteni Oroszországot, amit se Napóleon, se Hitler nem tudott elérni, pedig ők hadseregekkel mentek oda.
Az új európai rendszer nem arról szól, hogy az Európai Unió a nemzetek demokratikusabb, szociálisabb, innovatívabb szövetsége legyen. Nem! Ebben az új rendszerben az EU feladata, hogy az európai nemzetállamokat egységes európai állammá formálja és az egészet alárendelje az Egyesült Államok érdekeinek.
Európa népei akkor fognak békében élni, ha jelenlegi rendszerek és intézmények helyett újakat teremtünk.
Nincs szükség a NATO-ra és Magyarországnak ki kell lépnie a NATO-ból. Nem szabad felülnünk az USA trükkjeinek sem. Az USA ravaszul megkerüli a NATO-t. Egyrészt, lehetővé tették, hogy egyes NATO-országok fegyverrel támogassák Ukrajnát, miközben a NATO hivatalosan semleges. Ez persze a legátlátszóbb képmutatás, de sokan beveszik. A másik trükk az, hogy az USA a NATO-tól függetlenül új szövetséget gründol. Ez indult el 40 állam részvételével néhány hete a németországi Ramsteinben. Ezen Magyarország is részt vett, amiről a magyar kormány nagy ívben hallgat.
Az Európai Unió nem megreformálható. Az EU lényege ugyanis az, hogy biztosítsa az európai nagytőke, a milliárdosok uralmát a tömegek, a népek felett, és biztosítsa a nagy országok uralmát a kisebbek felett. Ezt nem lehet megreformálni. Ezt le kell bontani és helyébe az európai országok kölcsönösen előnyös, egymást segítő együttműködését kell hozni.
Nem csak beszélni kell arról, hogy az EU keretein kívül is van világ, hanem meg kell tenni az első nagy lépéseket e másik világ felé. Nem az EU úgynevezett értékeihez és EU-partnereinkhez kell hűnek lenni, hanem Magyarországhoz. Bátor lépésekre van szükség! Nem vállalni értelmetlen kompromisszumokat! Nem engedni az amerikai és EU-s nyomásnak, nem hátrálni tovább egy métert sem!
„Ez az évtized a veszélyek, a bizonytalanság és a háborúk korszaka lesz.” – jelentette ki a miniszterelnök a beiktatási beszédében. Igaza van! Egyetértünk! De elég-e az, amit az új kormány tervez?
Ha nem szakítunk az egyezkedés politikájával, hanem merünk bátran szakitani a mostani intézményekkel, ezek az intézmények fogják maguk alá temetni a magyar függetlenséget, Magyarországot.
Nem akarjuk, hogy Magyarországot amerikai csapatok szállják meg. Nem akarjuk, hogy az amerikaiak határozzák meg a magyar politikát, ők dirigáljanak a Sándor palotában és Karmelita kolostorban.
A magyar emberek többsége nem akar háborút! Ma még nincsenek nagy békemozgalmak Magyarországon. Nincsenek befolyásos szervezetek. De majd lesznek! Békét akarunk. De ehhez bátorságra és elszántságra van szükség. Győzzünk meg erről minél több embert! Váljunk a békét akaró és a békért cselekedni kész emberek országává!
Thürmer Gyula