„Az elmúlt néhány napban a sokadik adathalász e-mailt kapom. Szerencsére a Google az esetek nagy százalékában kiszűri ezeket a próbálkozásokat, és eleve a spam mappába száműzi a kéretlen levelek közé.
Sajnos van rá példa, hogy tévesen „ítélkezik” a mesterséges intelligencia és hiteles leveleket is félre tesz. Munkám miatt én naponta átnézem a mappát és persze válogatok.
A Marcali Portál impresszumában kötelező feltüntetni az e-mail címemet ezért a spamrobotok nagyon hamar kigyűjtik a címemet – naponta 50-100 kéretlen levelet kapok – vannak módszerek az automatikus „kiolvasás” ellen, de mindig találnak módszer a megkerülésére … marad a Google meg az én ellenőrzésem.
Viszont az adathalász levelek is egyre hitelesebbnek tűnnek a címzésben, ezért néha belefutok abba a hibába, hogy belenézek. Ma is ez történt, persze a gyakorlott szem a szövegtörzsben már látta a valós szándékot és nem követtem el azt a hibát, hogy rákattintsak a visszatérítési kérelem feliratra.
Mivel ahogy a cikkem elején írtam egyre jobbak a hamisítványok, ha megengedik azt tanácsolom: soha ne higgyék el, hogy a szolgáltató ezen a módon bármit is visszaküldenek… pláne nem pénzt!
Törölni a levelet! Az a megoldás! Ha valami csoda folytán a szolgáltatónak tényleg keletkezett volna többlete azt könyvelnie kell, tehát fog jelentkezni, hogy szíveskedjen az alany felkeresni az ügyfélszolgálatot, vagy egyszerűen visszautalják az összeget, és egy postai levélben adnak magyarázatot!”
Címlap fotó: pixabay.com
Az eredeti, teljes írást itt olvashatja el.