
Pécsen a Városháza előtt sajtótájékoztatót tartott a Mi Hazánk elnöke korábban. A párt pécsi képviselője nem beszélt, amikor a Pride kapcsán kérdezték. Fotó: Kovács Liliána.
„Ez van
A magát leginkább jobboldalinak nevező párt miért hagyta, hogy maradjon a balos vonulat Pécsen? A Pride-ot miért engedték be a Zsolnay-negyedbe?
Miután a pécsi városvezetők a városi értelmiségnek, kulturális szférának mutattak fityiszt azzal, hogy a Zsolnay-negyed élén művészember helyett egy volt karbantartási igazgatót hagytak meg, az ügynek más vonulata felmerült. Kalmár Péter, a Fidesz-KDNP városházi képviselője még a korábbi közgyűlésen arra hívta fel a figyelmet, hogy kulturális bizottsági tagként több alkalommal is lehetősége nyílt megismerni Zsolnay Örökségkezelő Nkft. dokumentációit, és ezek áttanulmányozása során szomorúan kellett megállapítania, hogy a Zsolnay Kulturális Negyed teret adott a Pride-rendezvényének.
Mint mondta, szerinte ez a program nehezen illeszthető össze a ZSÖK által képviselt kulturális profillal, és számára személyesen is idegen, és elsődleges szempontnak gyermekeink védelmét tekinti.
Kalmár Péter akkor azt is megjegyezte, hogy több politikai szereplő részéről nem érkezett reakció az eseménnyel kapcsolatban, főként a Mi Hazánk mozgalmat emelte ki, amelynek képviselője ott ül a pécsi közgyűlésben.
Mit mondanak a Pride-ról?
Varga Tamás ugyanakkor nem szólalt meg ez ügyben, említést sem tett a Pride rendezvényről a szavazás folyamán. Így a Toroczkai Lászlóhoz, a Mi Hazánk elnökéhez fordultunk. A pártelnök helyett a Mi Hazánk válaszolt, amit Varga Tamás közzétett a közösségi oldalán.
- A Facebookon is elérhető közleményben (Varga Tamás Facebook-oldalán) először is a Zsolnay Negyed vezetésére irányuló kérdésre tért vissza, melyről korábban mi is beszámoltunk. A közleményükben az áll, hogy szerintük jelenleg is folynak a tárgyalások arról, hogy Zsolnay Kulturális Negyedet átveszi a magyar állam, ilyen rövid időszakra kinevezni egy új igazgatót értelmetlen. Hozzátették: a ZSÖK szóban forgó termét üzleti alapon bárki kibérelheti, és a pécsi Pride rendezvényei ellen „egyetlen politikai párt tiltakozik évek óta, a Mi Hazánk Mozgalom. Sőt pécsi elnökünket ki is hallgatta a rendőrség a Pride-dal összefüggésben, Péterffy Attila bejelentése miatt”. Ezt követően azt mondták, hogy a Fidesz úgy akarta megválasztani Alapi Tóth Zoltánt (az Escargo színház vezetőjét), hogy „erről senkit nem tájékoztatott előre, reggel a közgyűlés kezdete előtt osztották ki az önéletrajzát és a programtervét”, majd megjegyzik, hogy korábban a Kulturális Bizottság elé bevitték az ügyet.
- Ezt követően pedig Alapi Tóth Zoltán politikai hovatartozásával kapcsolatosan azt állította a Mi Hazánk közleménye, hogy Tisza-szigetes és az Escargo szobaszínházában is Tisza-sziget gyűléseket tartanak. Hozzátették: az Escargo szobaszínház a Fidesz javaslatára került be a Pécsi értéktárba.
Mint megírtuk, továbbra is kényelmesen maradhat a székében a pécsi kulturális megacég, a Zsolnay Örökségkezelő NKft. igazgatója, mert hiába kapott majdnem egy vetélytársat Alapi Tóth Zoltán személyében., valójában pályázat és az új aspiráns meghallgatása nélkül Hummel Márkot a helyén hagyták. Még annak az ötletét is elvetették, hogy legalább kettős ügyvezetése legyen a vállalatnak. Hummel begyűjtötte a baloldalaik mellett a Varga Tamás (Mi Hazánk) és az alig egy éve még a Fidesz segítségével testületbe jutott Nagy Klaudia szavazatát is.
Tavaly amúgy Toroczkai László a baloldali Péterffy Attilával egyezkedett, a tárgyalás után azonban a háttéralkuk megkötésének a lehetőségét is kizárták – legalábbis ezt állították. „
Eredeti írás: bama.hu