Aranypart expressz
„Átszállás nélkül a Balatonhoz Debrecenből. Elindult az Aranypart expressz a Nagyállomásról: mosollyal, integetéssel és hatalmas várakozással kezdődött a balatoni nyár!
Van valami egészen különleges hangulata annak, amikor egy vasútállomáson nem munkába vagy ügyet intézni sietnek az emberek, hanem nyaralni. Az ehhez fogható életérzést már messziről lehetett érezni péntek reggel a debreceni Nagyállomáson. A bőröndök kerekei ütemesen kattogtak a peron kövén, a vállakon strandtáskák, hátizsákok lógtak, a gyerekek izgatottan kérdezgették, mikor érkezik végre a vonat, a felnőttek pedig láthatóan már fejben a Balaton partján jártak. Idén is elstartolt az Aranypart expressz Debrecenből a Balatonra.
Forrás: Iván Aurél
Elindult az első Aranypart expressz Debrecenből
Nem akármilyen reggel volt ez Debrecenben, 7 óra 44 perckor a 4-es vágányról elindult az idei első Aranypart expressz, amely közvetlen járatot biztosít Debrecen és Fonyód között. A járatnak köszönhetően a kelet-magyarországi utasoknak nem kell Budapesten átszállniuk, egyszerűen felszállnak Debrecenben, és néhány óra múlva már a magyar tenger partján szívhatják magukba a balatoni levegőt. Az időzítés pedig aligha lehetett volna jobb! A meteorológusok a következő napokra már 40 fok közeli hőséget jósolnak, így nem véletlen, hogy sokan úgy fogalmaztak érdeklődésünkre: idén ők nyitják meg igazán a balatoni szezont.
Már jóval indulás előtt megtelt a peron. Fiatalok, kisgyermekes családok, nyugdíjasok, baráti társaságok és szerelmespárok egyaránt a szerelvényt várták. A beszélgetésekből csak úgy záporoztak a jól ismert balatoni települések nevei: Balatonkenese, Balatonlelle, Siófok, Gyenesdiás, Balatongyörök, Keszthely és Fonyód. Szinte lehetetlen lett volna felsorolni, hány különböző úti cél szerepelt a pénteki menetrendben.
Átszállás nélkül a Balatonhoz Debrecenből
A várakozók között mosolyogva üldögélt Klára néni is, aki néhány perc múlva már a volt kollégáival együtt szállt fel a vonatra. Elmondta, hogy ez náluk nem egyszerű kirándulás, hanem hagyomány.
Minden évben elmegyünk egy hétre Balatonlellére. Már hónapok óta ezt várjuk
– mondta.
Arra a kérdésre, mi az, amit a legjobban szeret a Balatonban, egy pillanatig sem gondolkodott.
Mindent!
– felelte nevetve.
Forrás: Iván Aurél
A válasz egyszerű volt, de talán ennél jobban semmi sem írja le azt az érzést, amit sok magyar érez a Balaton iránt. A lángos illatát, az esti sétákat a kikötőben, a hűs vizet egy forró délutánon, a naplementét, a beszélgetéseket a parton vagy éppen azt a különös nyugalmat, ami minden évben visszahívja az embereket.
Izgatottan várták a vonatot
Néhány méterrel arrébb már egészen más hangulat uralkodott. Egy fiatal társaság hangos nevetéssel várta izgatottan a vonatot. Nem kellett sokáig találgatni, hogy merre veszik az irányt.
Siófokra megyünk!
– mondták szinte egyszerre.
És hogy mi lesz a program?
Csak a buli!
– vágták rá.
Majd néhány másodperc csend után egyikük mosolyogva hozzátette:
Nagyon nagyot fogunk bulizni!
– mondta. A többiekből kitört a nevetés. Látszott rajtuk, hogy számolják a perceket az indulásig. Az egyszer biztos, a strandolás mellett az éjszakai élet is fontos része lesz az előttük álló napoknak.
Nem messze tőlük Kornél pakolta fel a bőröndöket a családdal. Felesége, anyósa és két kislánya is vele tartott. A kisebbik lány izgatottan figyelte, ahogy egyre többen szállnak fel a szerelvényre, a nagyobbik pedig már az ablakból integetett azoknak a családtagoknak, akik elkísérték őket az állomásra.
Sokkal egyszerűbb így az utazás. Nem kell átszállni, nem kell rohanni egyik peronról a másikra. Felszállunk Debrecenben, és leszállunk a Balatonnál. Ennél kényelmesebb aligha lehetne
– mondta Kornél, miközben még egyszer ellenőrizte, hogy minden bőrönd felkerült-e a vonatra.
Jött a nagy búcsúzkodás
A peron eközben egyre inkább hasonlított egy nagy családi búcsúztatásra. Voltak, akik még gyorsan készítettek egy közös fotót, mások öleléssel búcsúztak. Egy nagymama utoljára megigazította az unokája sapkáját, egy édesapa még feladta az utolsó strandtáskát az ajtónál, míg az anyukák egy gyors puszival köszöntek el nagylányuktól, fiúktól.
Aztán megszólalt a hangosbemondó! Az utolsó utasok is felszálltak. Lassan bezáródtak az ajtók.
Jó nyaralást! Vigyázzatok magatokra!
– kiáltották többen is a peronról. Az ablakokból sorra jelentek meg az integető kezek. A gyerekek lelkesen lengették a karjukat, a felnőttek mosolyogtak, néhányan már telefonjukkal videóra vették az indulás pillanatait. Aztán az Aranypart expressz finoman megmozdult, lassan kigördült a 4-es vágányról, és dél felé vette az irányt.
Útnak indult a vonat Debrecenből a Balatonra
Nem csupán egy vonat indult útnak péntek reggel Debrecenből a Balatonra. Családi nyaralások, régen várt baráti találkozások, első balatoni csobbanások, hajókirándulások, forró lángosok, fagyizások és megannyi közös élmény is útra kelt a szerelvénnyel együtt. A következő napokban a Balaton partján várhatóan egymást érik majd a pokrócok, a napernyők és a fürdőzők, hiszen a hőség mindenkit a víz közelébe csábít.
Az első debreceni utasok pedig joggal mondhatják majd: ők voltak azok, akik idén elsőként indultak el közvetlen járattal a magyar tengerhez.
És ahogy a szerelvény egyre kisebb lett a sínek között, a peronon maradók még egyszer „utánaintegettek”. Mert a nyárnak talán nincs is szebb kezdete annál, mint amikor egy vonatnyi mosolygó ember elindul a Balaton felé.”
Fotó / Eredeti írás: haon.hu
Videó az eredeti cikk alatt.


















